من چه نوع پوستی دارم؟ شناخت انواع پوست و شیوه مراقبت از آن‌ها

تاثیر قارچ گانودرما بر روی بیماری های کبد

بیماری های کبد از بیماری های بسیار خطرناک هستند که ممکن است هر فردی به آن ها دچار شود که با استفاده از قارچ گانودرما می توان آن ها را درمان کرد.کبد یکی از اصلی ترین اعضای بدن است که به سم زدایی، ذخیره سازی و هضم مواد غذایی در بدن کمک می کند. به عبارت دیگر می توان کبد را به یک کارخانه شیمیایی در بدن تصور کرد. کبد از اعضایی است که باید از آن مراقبت های ویژه ای شود زیرا در غیر اینصورت ممکن است، از بین برود. برخی از مواردی که منجر به ایجاد مشکلات کبدی می شوند، شامل مصرف الکل و دخانیات، خواب دیر هنگام، خشم، مصرف بیش از اندازه مواد غذایی سرخ شده، کبابی و تند، مسمومیت طولانی مدت با مواد شیمیایی و فلزات سنگین، مصرف بیش از حد مواد غذایی ناسالم و کلسترول می باشد. در صورتی که فرد مراقبت های لازم از کبد خود را انجام ندهد، ممکن است با بیماری کبد چرب، عفونت های کبدی، سفت شدن کبد و سرطان کبد دچار شود.


گانودرمابیماری های کبدی با عفونت هایی همچون ویروس هپاتیت آغاز می شوند. در این شرایط کبد عفونی می شود و در صورت ضعیف بودن سیستم ایمنی این عفونت می تواند خطرات جدی برای فرد ایجاد کند. این عفونت به مرور زمان جدی تر خواهد شد و در ابتدا موجب سفت شدن کبد می شود و در نهایت به سرطان تبدیل خواهد شد. مهم ترین نکته در رابطه با بیماری کبد آن است که بیمار تا مراحل نهایی هیچ گونه دردی احساس نمی کند و شاید زمانی متوجه شود که بیماری در مراحل پایانی خود قرار گرفته باشد.از نشانه های ابتلا به بیماری کبد می توان به خستگی شدید، اتساع، کم اشتهایی، یرقان و نفخ شکم اشاره کرد. در صورت مشاهده این علائم و نشانه ها باید به پزشک متخصص مراجعه کرد تا در صورت تشخیص بیماری بتوان در اولین فرصت برای درمان آن اقدام کرد که یکی از بهترین راه های درمانی استفاده از قارچ گانودرما است.

قارچ گانودرما و درمان بیماری کبد

مصرف قارچ گانودرما برای درمان آسیب های کبدی بسیار مفید است و موجب می شود تا کبد چرب و سفتی کبد از بین برود. ترکیبات موجود این قارچ برای کاهش بیماری های کبدی الکلی به ویژه در افرادی که در مراحل اولیه بیماری هستند و دچار بیماری هپاتیت B می باشند، بسیار موثر خواهد بود.این قارچ سبب می شود تا آنزیم های موجود در معده افزایش یابد که در نتیجه دفع سریع داروها و مواد شیمیایی که برای کبد مضر هستند را در پی خواهد داشت. همچنین آنتی اکسیدان های موجود در قارچ گانودرما موجب مقابله بارادیکال های آزاد و بهبود و بازسازی سلول های کبدی می شوند.نکته دیگر در رابطه با قارچ گانودرما آن است که این قارچ به دلیل ترکیبات و خواص خاصی که دارد، به سم زدایی سریع مواد شیمیایی در بدن کمک می کند و به همین دلیل موجب می شود تا بار بزرگی از روی کبد برداشته شود. همچنین مصرف این قارچ موجب رفع بی خوابی و بهبود کیفیت خواب می شود که برای درمان کبد بسیار تاثیر دارد. قارچ گانودرما از گیاهان دارویی بسیار منحصر به فردی است که مصرف آن تقویت سیستم ایمنی بدن را به همراه دارد.این قارچ موجب می شود تا سنتز اسید نوکلئیک در بدن افزایش پیدا کند و پلی ساکاریدهای موجود در آن با آزاد سازی پروتئین از سلول های سفید خون، برای بهبود سطح اینتروفن در بدن مفید هستند. این قارچ یکی از بهترین و تاثیرگذارترین مواد غذایی محسوب می شود که به صورت های مختلفی از جمله قرص، پودر و عصاره در دسترس مصرف کنندگان قرار گرفته است تا تمام بیماران و حتی افراد سالم بتوانند با توجه به شرایط خود آن را تهیه کنند و مورد استفاده قرار دهند. نکته مهم در رابطه با این قارچ آن است که در مصرف آن نباید زیاده روی کرد و باید به میزان مشخصی مورد استفاده قرار داد.

محصولات دکتر خوشرج