من چه نوع پوستی دارم؟ شناخت انواع پوست و شیوه مراقبت از آن‌ها

تاثیر قارچ گانودرما بر درمان دیابت

تاثیر قارچ گانودرما بر درمان دیابت

تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت بر مردم شرق آسیا پوشیده نبوده و همیشه به صورت دمنوش یا خوراکی مورد استفاده ی آن مردمان بوده است. دو بیماری که قارچ گانودرما می تواند به طور معجزه آسایی درمان کند دیابت و سرطان هستند، دو مورد از جدی ترین و همه گیر ترین بیماری ها در جهان.

تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت

قارچ گانودرما لوسیدوم، ریشی، یا لینگژی همگی نام هایی است که به این قارچ داده می شود. این قارچ شفا بخش در چین به قارچ جاودانگی شهرت دارد.

قارچ گانودرما خواص بسیار زیادی دارد، بگذارید به تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت نگاهی بیندازیم:

از جمله خواص قارچ گانودرما بر دیابت میتوان به کاهش غلظت گلوکز در خون اشاره کرد. از دلایل اصلی بیماری دیابت عدم تولید انسولین توسط غده ی پانکراس یا لوزالمعده است. دیابت یا قند خون زمانی تبدیل به یک بیماری می شود که انسولین کافی توسط غده لوزالمعده ترشح نشود تا وارد خون شود. بدون انسولین گلوکز در خون باقی مانده و انرژی لازم بدن را تامین نمی کند. قارچ گانودرما با تحریک غده ی لوزالمعده موجب افزایش تولید انسولین در خون شده. با جریان یافتن انسولین گلوکز اضافی جذب شده و مورد مصرف اندام های بدن قرار می گیرد و به این ترتیب قند خون کاهش می یابد.

تاثیر قارچ گانودرما برای دیابت، قارچی سم زدا

بیماران دیابتی از طریق مصرف داروهای شیمیایی می توانند بیماری خود را کنترل کنند اما باید در نظر داشت که این دارو ها هیچگاه درمان صد در صدی را در پی ندارند و بیمار باید تا سالیان سال این دارو ها را مصرف کند. داروهای شیمیایی برای درمان دیابت خود در دراز مدت موجب مشکلات و بیماری های جدی در بدن می شوند. یکی از نگران کننده ترین آن ها تصلب شرائین بوده با خطر سکته های قلبی و مغزی و دیگری هم تداخل با عملکرد متابولیسم بدن و ایجاد چاقی در بیمار. خیلی اوقات شاهد بیماران دیابتی ای بوده ایم که با مصرف داروهای شیمیایی برای درمان بیماری خود دچار عارضه های کلیوی و دیگر بیماری ها شده اند. قارچ گانودرما متابولیسم بدن را کنترل کرده و اثرات جانبی داروهای شیمیایی که مورد استفاده بیماران دیابتی قرار می گیرد را کاهش داده و باعث سرزندگی و نشاط آنها می شود و بیماران شادابی خود را دوباره به دست می آورند و هم چون گذشته می توانند بدون خستگی کارهای روزمره خود را انجام دهند.

مطالعات انجام شده بر خواص قارچ گانودرما بر دیابت

در زیر به شواهدی که تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت را نشان میدهند اشاره شده است:

طبق تحقیقات انجام شده توسط پژوهشگران در دانشگاه چینی هنگ کنگ، قارچ گانودرما حاوی آنزیم های است که موجب کاهش قند خون می شود. برای این مطالعه تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۹ منتشر شده بود، حدود ۰/۳ گرم عصاره قارچ گانودرما را به مدت یک ماه به تعدادی موش داده شد. ظرف تنها یک هفته مقدار گلوکز خون موش ها به مقدار کمی کاهش پیدا کرد.

درمطالعه ی دیگری در دانشگاه UNINOVE برزیل، آزمایشی توسطی گروهی پژوهشگر انجام شد تا تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت را مشاهده کنند. در این آزمایش تعدادی موش را به چند دسته تقسیم کردند و به یک دسته از آنها قارچ گانودرما به مدت سی روز داده شد. پس از سی روز، آزمایشات تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت را موثر نشان داده و مقدار دیابت به طور تدریجی در دسته ی موش هایی که قارچ گانودرما را دریافت کرده بودند، کاهش یافته بود و پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که قارچ گانودرما برای درمان دیابت موثر است و باعث بهبود سلامت بدن می شود.

تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت موش های آزمایشگاهی مثبت بوده و مقدار گلوکز در خون ظرف مدت ۳۰ زو به تقریبا نصف کاهش پیدا کرده است.

نتایج این تحقیقات و دیگر تحقیقات انجام شده در این  زمینه راه را برای درمان بیماری ها جدی با مواد طبیعی خوراکی باز کرده است. از دیگر خواص قارچ گانودرما بر دیابت میتوان به بازگشت انرژی و شور نشاط در بدن نام برد. کسانی که دچار بیماری دیابت می شوند دچار سرگیجه و خستگی های مکرر و مفرط شده و همه ی این ها به دلیل گلوکز و قندی است که در رگ های خونی مانده و جذب و به کار گرفته در اندام ها نمی شوند در نتیجه بدن انرژی لازم خود را برای انجام فعالیت ها دست نمی آورد.

از دیگر فواید قارچ گانودرما در دیابت میتوان به محو کردن لکه هایی تیره بر روی پا اشاره کرد. کسانی که به دلیل دیابت دچار لکه های بر روی پا خود می شوند با مصرف مرتب گانودرما می توانند این لکه ها را از بین برده.

بیمار مشاهده شده در تصویر زیر مبتلا به بیماری دیابت به مدت ۱۰ سال بوده است، او حس لامسه را در پا های خود را از دست داده بود و مبتلا به سندرم پای دیابتی شده بود. در سال ۲۰۱۳ زخم های بسیار بزرگی در پاشنه ی پای بیمار ایجاد شده بودند و هم چنان در حال رشد کردند بودند و درمان نمی شدند. آزمایش سونوگرافی داپلر روی پاشنه ی پای بیمار انجام شد تا جریان خون در شریان های پا مورد بررسی قرار گیرد.رگ های خونی به شدت تخریب شده بودند و مانع جریان خون در پا شده بودند. بیمار بعد از مشورت و مراجعه به پزشک تحت درمان با قارچ گانودرما برای بهبود وضعیت خود قرار گرفته بود و بعد از مصرف سه ماهه قارچ گانودرما زخم های او به کلی بهبود یافته بودند و حس لامسه به پا های او بازگشته بود.

تاثیر قارچ گانودرما بر بیمار دیابتی مبتلا به سندروم پای دیابتی که با مصرف سه ماهه قارچ گانودرما بهبود یافته بود.

شاید بهترین تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت و افراد دیابتی می تواند این باشد که  آن ها قادر خواهند بود تا طعم شیرین میوه ها و شیرینی های خوشمزه را دوباره و هر زمان که بخواهند بچشند.

درست است که تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت فراوان و اثر بخش است اما پیشنهاد می شود قبل از جایگزینی با دارو های فعلی خود و استفاده از آن با پزشک خود مشورت کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه استفاده از این قارچ مقاله نحوه مصرف قارچ گانودرما را مطالعه نمایید.

خرید قارچ گانودرما

ضدلک و ضدجوش دکتر خوش رج